flowerbike.pl

Blog o sporcie, zdrowiu oraz oczywiście rowerach!

Rower

Wyjaśniamy, jaki rower stacjonarny wybrać

Wyjaśniamy, jaki rower stacjonarny wybrać

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się rowery stacjonarne. Jazda na takim rowerze pozwala nie tylko schudnąć, ale również wymodelować sylwetkę. W tym artykule wyjaśnimy, jaki rower stacjonarny wybrać.

Trening na rowerze stacjonarnym

Trening na stacjonarnym rowerze nie tylko pomaga spalić kalorie, ale również poprawia działanie układu oddechowego oraz krążenia. W ten sposób zwiększamy swoją kondycję, czyli wytrzymałość organizmu. Dla większości osób głównym celem jest oczywiście redukcja tkanki tłuszczowej. Ważną zaletą treningu jest fakt, że mniej obciąża stawy niż bieganie. Warto mieć świadomość, że ciężar ciała spoczywa na siodełku, więc nie ma dużego obciążenia i wstrząsów. Właśnie dlatego rowerek stacjonarny jest idealny dla osób, które mają problemy z biodrami, stawami skokowymi oraz kolanami. Należy pamiętać, że mięśnie nóg też może wzmacniać jazda na rowerze stacjonarnym. Właśnie w ten sposób kształtujemy ich siłę wytrzymałościową.

Siła wytrzymałościowa

Siła wytrzymałościowa służy do pokonywania oporu przez dłuższy czas. Tego typu trening potrzebuje zwiększenia oporu, przez co pojawia się uczucie, jakbyśmy jechali pod górę. Trafnie wskazuje się, że możliwość zwiększenia oporu oferuje każdy rower stacjonarny. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i mieć pewność, że rower stacjonarny jest dobrej jakości i posłuży przynajmniej kilka lat. Wybór rowerów stacjonarnych jest ogromny, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Od twojej masy ciała i czasu trwania treningu zależy, ile kalorii uda się spalić na rowerze stacjonarnym. Można przypuszczać, że im wyższe są te parametry, tym liczba spalanych kalorii większa.

Regularny trening

Według powszechnej opinii można spalać od 350 do 750 kcal podczas godziny jazdy na rowerze stacjonarnym. Oczywiście spalanie może się różnić, ponieważ wpływa na to wiele czynników. Jednak podkreśla się, że osoba lekka, jadąc krótko i wolno spala najmniej kalorii. Trzeba również dodać, że 40 – 45 minut to optymalny czas treningu. Na początku nie można przesadzać, ponieważ organizm musi się przyzwyczaić do wysiłku fizycznego. Jeśli masz pracę biurową i przez większość życia nie ćwiczyłeś to spróbuj od 15 – 20 minut dziennie. Staraj się pedałować przynajmniej 3 razy w tygodniu, a po dwóch miesiącach regularnych ćwiczeń powinieneś zauważyć pierwsze efekty. Przede wszystkim wyraźnie smuklejsze staną się twoje nogi. W trakcie treningu twoje tętno powinno wynosić około 120 uderzeń na minutę. Na wyświetlaczu urządzenia możesz zobaczyć, ile kalorii spalasz podczas jazdy na rowerku stacjonarnym. Intensywność treningów możesz zwiększyć, jeśli jeździsz na rowerze dłużej niż miesiąc i przestałeś zauważać efekty. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jaki rower stacjonarny wybrać. Sprzęt nie zajmuje wiele miejsca, więc spokojnie możesz ćwiczyć nawet w domu. Na rowerku można ćwiczyć również wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Nie ma chyba nic lepszego niż spokojny trening z muzyką na słuchawkach w swoim zaciszu domowym. W końcu nie wszyscy lubią towarzystwo ludzi na siłowni.

Udostępnij