flowerbike.pl

Blog o sporcie, zdrowiu oraz oczywiście rowerach!

Zdrowie

Jakie mogą wystąpić w przypadku przedtreningówki skutki uboczne?

Jakie mogą wystąpić w przypadku przedtreningówki skutki uboczne?

Wiele osób zachwala przedtreningówki, ale warto wiedzieć, że mają one także pewne minusy. Trzeba mieć na uwadze możliwe skutki uboczne stosowania tego typu produktów. Jeśli ktoś ćwiczy rekreacyjnie, nie ma zbyt dużego stażu na siłowni, to sięganie po przedtreningówki staje się czymś zbędnym. Zawsze należy dokładnie zapoznać się ze składem suplementu i wykluczyć przeciwwskazania do jego stosowania.

Ostrożnie z przedtrenigówkami

Sięganie po przedtreningówki ma zalety, ale warto także mieć na uwadze możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Jeśli ktoś przesadzi z ilością odżywki, to może uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Trzeba także uważać, aby w składzie nie było żadnej uczulającej substancji. Zawsze zaczyna się od dokładnego przeczytania składu suplementu diety. Kolejną kwestią staje się rozpoczęcie od niewielkiej ilości i obserwowanie reakcji organizmu. Jeżeli nie wystąpią żadne niepokojące objawy, to można zwiększyć dawkę. Należy postępować w ten sposób za każdym razem, gdy sięga się po nową przedtreningówkę.

Przedtreningówki skutki uboczne

Po przedtreningówki nie powinny sięgać dzieci i osoby niepełnoletnie. Nie są one zalecane również kobietom karmiącym i w ciąży. Jeśli ktoś boryka się z różnymi chorobami ze strony układu krążenia, to także lepiej unikać przedtreningówek. Bardzo popularna jest kofeina w suplementach dla osób trenujących. W jej przypadku mogą pojawić się bóle głowy, bezsenność, uczucie niepokoju. Każdy reaguje inaczej. Betaina także jest bardzo chętnie spożywana przed treningiem. U niektórych osób pojawiają się biegunki, zaburzenia żołądkowe i nudności. Są to oczywiście tylko przykładowe substancje. Najczęściej przedtreningówki mają wiele składników, więc negatywne działanie może ulec spotęgowaniu. Jeśli ktoś nie ma wiedzy z zakresu suplementacji stosowanej przed treningiem, to lepiej nie ryzykować. Warto zapytać kogoś, to się na tym dobrze zna i będzie w stanie fachowo doradzić.

Nieprzyjemne objawy po przedtrenigówkach

U niektórych osób spożycie przedtreningówki może skończyć się wystąpieniem nieprzyjemnych dolegliwości. Bardzo często w składzie znajdują się substancje pobudzające. Dochodzi wobec tego do nadmiernego stymulowania układu nerwowego. Zdarza się, że po zażyciu przedtreningówki przed oczami pojawiają się mroczki. U niektórych występuje także uczucie zmęczenia i braku sił. Dochodzi do znacznego spadku energii. Kolejnym skutkiem ubocznym są skurcze. Może pojawić się także drżenie kończyn. Uczucie mrowienia na ciele po przedtreningówce także jest możliwe. Nie brakuje również osób, które po zażyciu tego suplementu diety czują się jak po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu. Towarzyszą im rozmaite objawy charakterystyczne dla kaca. Warto wobec tego w pierwszej kolejności poczytać o możliwych skutkach ubocznych w przypadku zażywania konkretnych preparatów. Jeśli w przedtreningówce będzie zbyt wiele substancji o działaniu stymulującym, to przełoży się to na nadmierne pobudzenie. Ma to niestety negatywny wpływ między innymi na serce i układ krążenia.

Udostępnij