flowerbike.pl

Blog o sporcie, zdrowiu oraz oczywiście rowerach!

Sport

Czy warto robić pompki na biceps?

Czy warto robić pompki na biceps?

Trening powinien być zróżnicowany, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Nie można trenować każdego dnia tej samej partii mięśniowej, bo uzyska się efekt odwrotny do zamierzonego. Dojdzie wręcz do przetrenowania, co niestety zwiększa ryzyko wystąpienia kontuzji. Niektóre ćwiczenia mogą być wykonywane bez żadnego dodatkowego sprzętu. Nie ma wobec tego wymówek, że ktoś nie może przykładowo robić pompek na biceps.

A może pompki na biceps?

Jeśli ktoś chce wzmocnić bicepsy, to warto zdecydować się na robienie pompek. Początkowo może wydawać się to nieco trudne, ale od czegoś trzeba zacząć. Nie ma znaczenia, czy ktoś dopiero zaczyna więcej się ruszać, czy już regularnie trenuje, warto wykonywać pompki na biceps. Po opanowaniu techniki wszystko stanie się już dużo łatwiejsze. Oczywiście kluczowa jest regularność, aby uzyskać pożądane efekty. Ilość powtórzeń również ma ogromne znaczenie. Ćwiczenia można wykonywać w dowolnym miejscu, ale najwygodniej jest robić to na macie ze względu na stabilność. Na początku warto wykonywać tylko kilka pompek, dbając o prawidłową technikę. Jest ona kluczowa. Jej opanowanie to gwarancja mniejszego ryzyka wystąpienia kontuzji i uzyskania satysfakcjonujących efektów.

Jak właściwie wykonywać pompki na biceps?

Bardzo ważną kwestią w przypadku wykonywania pompek na biceps jest to, aby przybierać odpowiednią pozycję. Powinno się położyć obie dłonie na podłożu. Istotne jest rozstawienie ich na szerokość barków. Palce u dłoni powinny być skierowane do przodu, a ramiona znajdować się nad nimi. Potem można przejść do zginania łokci wzdłuż linii ciała. Istotne jest, aby łopatki zbliżały się do siebie. Pamiętać należy o tym, żeby ciało nie stykało się z podłożem. Trudności pojawiają się właśnie w momencie zatrzymania go na kilka centymetrów nad ziemią. Wystrzegać należy się poruszania stopami. Nie powinny one być przesuwane po podłodze. Należy cały czas utrzymywać odpowiednią pozycję ciała.

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach w postaci pompek na biceps?

Pompki na biceps można śmiało wykonywać nawet codziennie, jeśli ktoś nabierze już wprawy. Im częściej będzie się je robić, tym lepiej. Efekty pojawiają się szybciej i są bardziej spektakularne. Oczywiście nie należy przesadzać z treningiem. Nadmiar szkodzi w każdym przypadku. Nie można zbyt często ćwiczyć, bo zwiększy się ryzyko kontuzji. Na początku wystarczą trzy jednostki treningowe w tygodniu. Mięśnie potrzebują nie tylko stymulacji. Muszą one również mieć czas na odpoczynek, czyli zregenerowanie się. W przypadku pompek na biceps to nie ilość ma kluczowe znaczenie. Postawić należy przede wszystkim na jakość. Jeśli ćwiczenia będą prawidłowo wykonywane, rezultaty z pewnością się pojawią. Dojdzie do powiększenia bicepsów. Mięśnie staną się silniejsze. Pompki pozwalają rozwijać również mięśnie klatki piersiowej i tricepsów. Jeśli ktoś dopiero zaczyna, to może robić pompki damskie, czyli z kolanami opartymi o podłogę. Z kolei po nabraniu wprawy przyjdzie czas na pompki z podparciem nóg lub nawet staniem na rękach.

Udostępnij